Podstrona: Studia z technologicznym doładowaniem / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studia z technologicznym doładowaniem

2018-10-31
kategoria: Nauka
Studia z technologicznym doładowaniem

Politechnika Rzeszowska wzmacnia swoją ofertę w zakresie edukacji technologicznej dzięki zacieśnieniu partnerstwa w ramach Microsoft Dynamics Academic Alliance (MDAA). W roku akademickim 2018/2019 studenci będą mogli w praktyce poznać możliwości rozwijania kodu popularnych systemów klasy ERP, CRM i BI. Mogą oni liczyć na wsparcie eksperckie i szkoleniowe ze strony doświadczonych praktyków z firmy Intersys, partnera Microsoft. Planowane są także gościnne wykłady a dla najlepszych studentów przewidziano płatne staże.

Politechnika Rzeszowska od wielu lat współpracuje z firmą Microsoft. Dzięki temu uczelnia demonstruje swoją otwartość na innowacje i adekwatność do rynku pracy a studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia w korzystaniu z najnowocześniejszych aplikacji biznesowych i dostarczają praktycznej wiedzy przydatnej na rynku pracy.

Program MDAA ze strony Politechniki Rzeszowskiej koordynuje dr inż. Jacek Jakieła, opiekun merytoryczny specjalności, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim doświadczeniem i praktyk współpracujący z firmami w zakresie analizy, projektowania i wdrożeń rozwiązań informatycznych dla biznesu. - W ramach zajęć chcemy położyć duży nacisk na kształtowanie umiejętności w zakresie planowania strategii informatyzacji w oparciu o najnowsze rozwiązania informatyczne firmy Microsoft oraz wiedzę ekspercką praktyków z firmy Intersys – zapowiada doktor Jakieła. Odpowiednio przygotowany specjalista z obszaru informatyki biznesowej powinien dobrze rozumieć potrzeby biznesu i wiedzieć jak je zaadresować poprzez najlepsze, dostępne na rynku rozwiązania.

Rolą Intersys będzie szkolenie studentów w pracy z technologiami Microsoft i wzbogacenie akademickich prac badawczych o wiedzę praktyczną. Studenci zdobędą wiedzę o systemach klasy ERP, CRM i BI w praktyce, która wyposaży ich w nowe kompetencje z realnym potencjałem na rynku pracy. - Najzdolniejszych słuchaczy chętnie weźmiemy pod skrzydła Intersys, gdzie długofalowo będą mogli rozwijać swoje możliwości – zdradza Szymon Pociask z firmy Intersys.

- Bardzo cieszy mnie udział naszej firmy w Microsoft Dynamics Academic Alliance. Zaangażowanie się w projekt szkoleniowy stał się możliwy dzięki bliskiej współpracy z Politechniką Rzeszowską i Microsoft. Liczymy również na wyłowienie nieoszlifowanych diamentów, które dostaną realną szansę na szybki rozwój w naszej organizacji – dodaje Paweł Krajewski, założyciel i prezes Intersys Group.

Intersys Group specjalizuje się w dostarczaniu i optymalizacji informatycznych rozwiązań biznesowych opartych o platformę technologiczną Microsoft. Jako lider na rynku systemów klasy CRM, firma stale prowadzi działania edukacyjne, podnosząc świadomość rynku na temat wykorzystania biznesowych narzędzi IT.

W ramach Dynamics Academic Alliance uczelnia otrzyma kompleksowy pakiet edukacyjny dot. platformy Microsoft Dynamics 365 oraz darmowe licencje Dynamics 365 przeznaczone do celów edukacyjnych. Ponadto beneficjenci programu mogą liczyć na podstawowe wsparcie techniczne, dostęp do dedykowanego portalu dla uczelni Academic Alliance Resource Portal, gdzie znajdują się przykładowe programy zajęć.

Dzięki dostępowi do Dynamics Learning Portal – platformy z profesjonalnymi szkoleniami produktowymi online oraz Microsoft Virtual Academy, uczelnia może zapewnić studentom praktyczną wiedzę dostarczaną przez doświadczonych ekspertów Microsoft Dynamics 365 - mówi Justyna Klimuk, Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead, z polskiego oddziału Microsoft.

Dlaczego warto?

Udział w programie to szansa na zdobycie doświadczenia umiejętności związanych z technologią. Organizacje na całym świecie zarządzają procesami biznesowymi, takimi jak marketing, sprzedaż, świadczenie usług, produkcja, operacje i zarządzanie ludźmi, korzystając z aplikacji Dynamics. Dodatkowo globalna sieć partnerów Microsoft sprzedaje, wdraża i wspiera Dynamics.

Program Partnerstwa przewiduje cykliczne spotkania ze studentami w ramach prowadzonego koła naukowego oraz wykładów gościnnych. Dla najlepszych studentów przewidziano płatne staże w oddziale firmy w Rzeszowie.