Podstrona: Studenci Wydziału Zarządzania w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-10-31

W dniu 24 października 2019 roku studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej z kierunków Logistyka i Bezpieczeństwo wewnętrzne wzięli udział w podróży studyjnej, której intencją było przybliżenie zagadnień związanych z problematyką bezpieczeństwa powietrznego realizowanych przez lotnictwo wojskowe w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego (BLT) w Mińsku Mazowieckim.

Dzięki Dowódcy jednostki – płk. dypl. pil. Krzysztofowi Stobieckiemu podczas naukowej eskapady mieli okazję zwiedzić salę tradycji jednostki, hangary, w których znajdowały się myśliwce MIG-29, a także wieżę kontrolną tamtejszej płyty lotniska. Zapoznali się ponadto z pracą sokolnika odpowiedzialnego za zabezpieczenie lotniska przed nadmierną aktywnością ptaków na tym terenie. Dowiedzieli się też o zakresie obowiązków żołnierzy z 2. grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Organizatorzy wyjazdu i studenci biorący udział w wycieczce składają serdeczne podziękowania Prorektorowi ds. kształcenia – dr. hab. inż. Grzegorzowi Masłowskiemu, prof. PRz za sfinansowanie kosztów podróży. Dziękują również: mjr. Grzegorzowi Mazurkowi, por. Michałowi Kobylińskiemu, por. Mateuszowi Kociubińskiemu, st. chor. szt. Andrzejowi Urbankowi, panu Mariuszowi Chrościńskiemu, kpt. Marcinowi Babutowi, mł. chor. Stanisławowi Cąkale za interesujące wykłady i zaangażowanie w trakcie pobytu grupy studentów w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Inicjatorem wyjazdu był dr hab. inż. Grzegorz Rosłan, prof. PRz (płk dypl. nawigator), którego w organizacji wyjazdu wsparł Prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką – dr Mariusz Ruszel wraz ze studentami z SKN „Eurointegracja” działającego przy Katedrze Ekonomii WZ: Dominikiem Michalik, Przemysławem Ogarkiem, a także Kamilem Łuką oraz członkami nowo powstającego na Wydziale Zarządzania Koła Bezpieczeństwa Lotniczego.