Podstrona: Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

2023-02-02 , red.  Marta Jagiełowicz
Uczestnicy wydarzenia,

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się uroczysta gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Dyplomy przedstawicielom najlepszych szkół wręczył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Rafał Solecki-Bieniecki, reprezentant Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press.

W uroczystości udział wzięli również: prorektor do spraw studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz przedstawiciele władz wydziałów naszej uczelni, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, wicedyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego Katarzyna Kuczmenda, wicedyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa Aneta Dąbrowska wraz z Jadwigą Miąsik, Krystyna Wróblewska z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Obecni byli także reprezentanci samorządów nadzorujących wyróżnione szkoły średnie oraz nagrodzonych placówek – dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i wyróżniający się uczniowie. Uroczystość poprowadził dyrektor Centrum Komunikacji i Kultury Akademickiej mgr Damian Gębarowski.

Wręczenie dyplomów

Wyróżnienia wręczono w dwóch kategoriach: 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników województwa podkarpackiego. Wśród liceów na pierwszym miejscu znalazło się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, a wśród techników zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Dębicy. Dyplomy i listy gratulacyjne przedstawicielom najlepszych szkół średnich na Podkarpaciu wręczył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Rafał Solecki-Bieniecki z Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press. Gratulując wyróżnionym szkołom, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że dla uczelni to zaszczyt gościć w swoich murach grono pedagogiczne i uczniów najlepszych szkół, którzy będą niebawem wybierać swoją dalszą drogę edukacyjną. „Gratuluję wam, droga młodzieży wyboru tych właśnie szkół średnich, bo ten ranking pokazuje, że wasze wybory dokonane przed kilku laty były dobre. Wybraliście szkoły, które bardzo dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości i które umożliwią Wam spełniać marzenia dotyczące dalszej nauki, a także wyboru ścieżki zawodowej. Niebawem staniecie przed wyborem uczelni wyższej, a Politechnika Rzeszowska oferuje atrakcyjne kierunki studiów, które umożliwią Wam wykształcenie pozwalające spełniać się zawodowo. Zachęcam Was, abyście rozważyli studia na Politechnice Rzeszowskiej, które dają gwarancję znakomitego rozwoju, realizacji pasji i perspektywę atrakcyjnej pracy gwarantującej dobrą jakość życia” – mówił rektor.

Uroczystość uświetniła swoim występem studentka lotnictwa i kosmonautyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, prezeska Koła Naukowego Euroavia, prywatnie pasjonatka muzyki i śpiewu Magdalena Kobrzyńska.

Uczniów mieli okazję wysłuchania wykładu „Inżynier we współczesnym świecie”, który wygłosił dr hab. inż. Grzegorz Kopecki oraz prezentacji „Studia – rozwiń swoje możliwości” przygotowanej przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie mieli również możliwość poznania oferty kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej.

Ranking Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2023

1. I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.
  2. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
  3. II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.
  4. Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
  5. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.
  6. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.
  7. IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie.
  8. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.
  9. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
  10. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli.

Ranking Techników Perspektywy 2023

1. Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.
  2. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.
  3. Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
  4. Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle im. Jana Pawła II.
  5. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.
  6. Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu.
  7. Zespół Szkół nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu.
  8. Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa w Rzeszowie.
  9. Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.
  10. Technikum im. dr. Józefa Aleksiewicza w Iwoniczu-Zdroju.