Podstrona: 3. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

3. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym

2023-03-09 , red.  Tomasz Ogórek
kategoria: Sport
Zuzanna Wielgos,

Był to pierwszy turniej tej rangi rozgrywany w Rzeszowie. W zawodach rywalizowało 190 najlepszych juniorek i juniorów z całej Polski. Organizatorami wydarzenia był Polski Związek Tenisa Stołowego, Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Rzeszowskiej.

Gospodarzem tego sportowego święta tenisa stołowego młodzieżowego było Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, prorektor ds. studenckich naszej uczelni prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kanclerz mgr inż. Andrzej Sowa, członek Zarządu PZTS Karol Paśko, prezes POZTS Grzegorz Kielar oraz dyrektor CSA PRz Grzegorz Sowa. Politechnikę Rzeszowską reprezentowało 11 zawodników – 3 juniorki i 8 juniorów.

Trzy dni pełne emocji

Trzy turniejowe dni zostały podzielone na: kwalifikacje dodatkowe – szansa dla tych zawodników, którym nie udało się uzyskać awansu do dalszej fazy zawodów, etap grupowy oraz turniej barażowy – to zacięta walka w swoich kategoriach o miejsca kwalifikujące do finałów, to także baraże, które pozwalały najlepszym dołączyć do walki o podium, turniej główny – rywalizacja top 16 dziewcząt i chłopców o medale.

W finale juniorek stawiły się dwie najwyżej rozstawione w rankingu zawodniczki: Zuzanna Wielgos z AZS Politechniki Rzeszowskiej oraz Ilona Sztwertnia reprezentująca SKTS Sochaczew. Po sześciosetowym, zaciętym pojedynku triumfowała przedstawicielka klubu z Sochaczewa. Zuzanna Wielgos zajęła drugie miejsce. W finale juniorów zabrakło naszych reprezentantów. Złoty medal zdobył reprezentant ZKS z Zielonej Góry Patryk Bielecki, pokonując klubowego kolegę Mateusza Zalewskiego.

Bardzo dobra organizacja i sportowa atmosfera dopełniły wysoki poziom sportowy, jaki reprezentowali młodzi zawodnicy. Rozegrany turniej był ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą sezonu, jaką są Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.  Organizatorom gratulujemy wydarzenia klasy europejskiej, a zawodnikom i trenerom sukcesów w kolejnych zawodach.

Szczegółowa relacja z zawodów znajduje się profilu uczelnianego klubu tenisa stołowego